?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Пропоную вашій увазі 15 чудових малюнків Вінниччини кінця XVIII століття. Всі ці роботи належать олівцю та пензлю славетного архітектора Жана Анрі Мюнца, який народився в Ельзасі.

Протягом 1781-1784 років Жан Анрі Мюнц багато подорожував теренами України. Усі враження він фіксував в своєму альбомі-щоденнику, до якого не лише робив записи, але й малював навколишні пейзажі.

Найбільше уваги Жан Анрі приділив Черкащині, позаяк керував в Корсуні роботами по зведенню палацу. Мене ж більше цікавить Вінниччина, яку майстер також не обійшов стороною. Тому заходжу на сайт Бібліотеки Варшавського університету та шукаю потрібні мені зображення.

1.

Дорога з Могилів-Подільського до Бару (Gościniec z Mohylewa do Baru.)2.

Іще один ракурс згаданого шляху від Могильова до Бару (Gościniec z Mohylewa do Baru).

3.

Карантинний будинок біля Могилів-Подільського (Budynek kwarantanny pod Mohylowem).

4.

Молдовське село в околицях Могильова (Wieś mołdawska w okolicach Mohylowa).

5.

Пороги на Дністрі біля Ямполя (Próg na Dniestrze pod Jampolem).

6.

Дністрові береги в околицях Ямполя (Brzegi Dniestru pod Jampolem).

7.

Млин над потічком біля Ямполя (Młyn nad potokiem koło Jampola).

8.

Дорога від Рашкова до Тульчина (Droga z Raszkowa do Tulczyna). Оскільки сам Рашків тепер знаходиться на території придністровського бантустану, то не виключено, що на малюнку зображено нинішню територію Молдови.

9.

Піщанка (Pieszczana).

10.

Гавришівка (Hawryszówka). Саме так виглядало це село задовго до будівництва поблизу нього вінницького аеропорту. Зовсім не здивуюсь, якщо це виявиться єдиним дореволюційним (чи навіть довоєнним!) зображенням Гавришівки.

11.

Стрижавка (Strzyżawka). Завдяки малюнку добре видно, що сучасний міст через Буг знаходиться в тому ж місці, що й понад 230 років назад. На задньому плані видніється дзвіниця уніатського храма. Сама церква згоріла під час пожежі, що сталась близько 1774 року. Тоді до дзвіниці було прибудовано невелику капличку, в якій проводили богослужіння. Новий храм (цього разу православний) звели лише 1847 році.

12.

Колишнє містечко, а нині село Пиків Калинівського району (Pików).

13.

Долина Бугу біля Журавного (Dolina Bohu koło Żurawicy). На задньому плані можна розгледіти верхівку новенького храма Різдва Богородиці.


До речі, свого часу мені пощастило сфотографувати Журавне практично з тієї ж точки, з якої його малював Жан Анрі Мюнц. От тільки церква тепер ховається за хатами.


Сам Різдвобогородичний храм виглядає так.

14.

Бабинська корчма на половині шляху від Хмільника до Новокостянтинова. (Karczma babińska przy drodze do Konstantynowa). Судячи з опису, який мені вдалось розібрати на зворотньому боці, корчма знаходилась десь в районі сіл Лозова та Педоси.

15.

Дорога серед степів України десь між Сестринівкою Козятинського району та Білою Церквою (Droga wśród stepów Ukraińskich).

Latest Month

March 2018
S M T W T F S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tags

Powered by LiveJournal.com